Staj Yönetimi

Okulumuzda Anadolu Teknik Programı (ATP) uygulanmaktadır. ATP programına göre okulumuzda yaz stajı yapılmaktadır. Öğrencilerimiz eğitim – öğretim gördükleri süre boyunca toplam 40 iş günü zorunlu staj yapmaları gerekmektedir.

Zorunlu yapmaları gereken staj süresi tamamlanmadığında ise okuldan mezun olamazlar. Yapılması gereken 40 iş günü stajı istenildiği takdirde 10. Sınıfın bitimindeki yaz döneminde 15 iş günü, 11. Sınıfın bitimindeki yaz döneminde 25 iş günü olarak yapılabilir.

Öğrencilerimiz stajlarını istedikleri takdirde tamamını 11. Sınıfın yaz döneminde 40 iş gününün tamamını yapabilirler. Okulumuzda, staj süresi boyunca tüm öğrencilerin zorunlu sağlık sigortaları yaptırılmaktadır. Öğrencilerimizin işlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için okul döneminde iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verilmektedir.

Okulumuz iş birliği yaptığı firmalar aracılığıyla öğrencilerimize staj yerleri konusunda yardımcı olmakta ve bu sayede sektör-eleman karşılaşması sağlanmakta böylece öğrencilerimiz mezun olmadan iş yerleri ve alanı hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

 

Sivil Havacılık Lisesi Bölümleri

Uçak - Gövde Bakım; Bütün havacılık alanında hizmet veren kurumlar,HABOM'lar ve özel bakım şirketleri gibi bir çok alanda stajlarını yapabilirler.

 

Teknokent Lise Bölümleri 

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri bölümü; hastanelerde, elektronik ile alakalı iş yerlerinde, biyomedikal cihazı üreten şirketlerde, kalibrasyon yapan şirketler gibi birçok alanda stajlarını yapabilirler.

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümü; makine ile alakalı firmalarda, elektrik – elektronik ile alakalı iş yerlerinde, otomasyon sistemi kullanan fabrikalar gibi birçok alanda stajlarını yapabilirler.

Elektrik – Elektronik Teknolojileri bölümü; elektrik bölümüyle alakalı herhangi bir firmada, elektronik ile alakalı herhangi bir firmada stajlarını yapabilirler.

Makine Teknolojileri bölümü; CNC, torna, freze gibi tezgahları kullanarak üretim  ve imalat faaliyetlerinde bulunan firmalarda stajlarını yapabilirler.

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri bölümü; enerji üretimiyle alakalı firmalarda, elektrik dağıtımı ile ilgili firmalarda, elektrik ile alakalı iş yerlerinde stajlarını yapabilirler.