Yeni Sezona Merhaba Dedik

Yeni Sezona Merhaba Dedik

"2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Tüm Akıllı Okullar, müdür ve müdür yardımcıları, Yönetim Kurulu, Genel  Koordinatörümüzün katılımı ile Teknokent Lisesinin ev sahipliği yaptığı toplantıda, Kurucumuz İdris YURTERİ’NİN açılış konuşması ile seminer dönemi oturumu başlamıştır.

Kurucumuz İdris YURTERİ;  Eğitim-Öğretim ile ilgili olarak şunları söyledi: ‘Bir insanın hayatta başarıyı yakalayabilmesi ve kendini geliştirmesi eğitim ile mümkündür. İyi eğitim almış toplumların her zaman dünya devletleri içinde söz sahibi olan ileri medeniyetteki toplumların olduğunu belirtti. Akıllı okul olarak 2013 yılından bu zamana eğitim teknolojilerinde bir model olmak hedeflenmiştir. Çocuklarımız yarınların büyükleri olduğundan onların doğru şekilde eğitilmesi kurumumuzun temel amacıdır. Üretken nesilleri yetiştirmek için iş birliği içerisinde geleceğe güvenle değer katan  lider, yenilikçi, vatansever kurum olmak asıl amaçlarımızdandır. Öğretmenlerin de bu doğrultularda ilerleyeceğini belirterek  eğitim-öğretim yılının herkese hayırlı uğurlu olması temennisinde  bulundu.

Genel Müdür  Mustafa TÜFEKÇİ; kurum kültürü hakkında oturumu devam ettirdi. Mustafa TÜFEKÇİ: ‘Okul öğrenme ve öğretme yeri olduğuna göre orada hayat ve ötesine ait her şey öğretilmelidir. İyi bir öğretmen saf ve temiz tohumun ekicisi ve koruyucudur. Öğrencileri iyiye, doğruya yöneltmek öğretmenin en önemli görevidir dedi. Akıllı Okul Ailesi olarak 2013 yılında 4 şube ile başlarken şimdi ise 20 şubesi ile Türkiye’nin bir çok yerinde öncülük eden model konumundadır. Gerek Lojistik alanda veya eğitim alanında, cafe, baskı merkezi gibi alanlarda ileri seviyeye ulaşmış bulunmaktayız söyleminde bulundu.Üniversite eğitimine kadar hizmet vermeye başlayan Akıllı Kolejler  devlet destekli  7 bin öğrenci kapasiteli okul ile ileriki yıllarda Türkiye’ye yeni bir soluk getirerek Türkiye ‘de bir ilk olma özelliği taşıyacaktır bilgisinde bulundu.Teknik bilgiler dışında meslek liselerinde stajlara önem verilmelidir. Bizler Türk Traktör, THY,Türk Telekom gibi önemli yerlerde staj imkanları sunmaktayız. Dünyadaki gelişmeleri takip ederek IT birimimizde teknolojiye yön veren üretimlerde bulunuyoruz dedi .Bunların dışında  veli ile işbirliği içerisindeyiz. Çocuklarımıza duyulan hassasiyetin bilincinde olup bununla ilgili Türkiye’de ilki gerçekleştirerek otomasyon sistemini kurduk. Bu sayede öğrencileri anlık olarak sürekli takip ediyor ve gelişmelerden velilerimizi bilgilendiriyoruz dedi.Son olarak yeni eğitim dönemimizin  herkese hayırlı ve uğurlu geçmesi dileğiyle oturumu sonlandırdı.

Öğleden sonraki oturumumuzda öğrencix hakkında bilgi verildi. Bununla ilgili olarak Doğan KIZILIRMAK;

‘YGS-LYS hazırlanmamız açısından kolaylık sağlayacak ders anlatımı şeklinde tasarlanan videolardan oluşan eğitim portalıdır’ dedi. Sınava yönelik testler ve bu testlerin çözüm videoları şeklinde tasarlanmıştır, istediğiniz derse ve üniteye ulaşılabileceğini söyledi. ‘İzlenilen video başka konularla da bağlantılı ise öğrencix yönlendirme yapar ve bu şekilde daha rahat ulaşır.’ dedi. Ayrıca her ünitenin sonunda çıkmış sorular ve çözümlerine de videolar sayesinde ulaşılabileceğini söyleyerek, dilek ve temmennilerle oturum sonlandırıldı."