Kurucu

 • İdris Yurteri

  Kurucu

  Çocuklarımız toplumu oluşturacak, ona yön verecek, idealleri, yepyeni bakış açılarıyla yaşadıkları ülkeyi güzelleştirecek, yenilikçi fikir ve buluşlarıyla yeni ufuklar açacak bireylerdir. İşte tam da bu yüzden çocuklarımızın eğitimi, düşündüğümüzden çok daha önemlidir.

  Bu anlayışla yola çıkan Akıllı Kolejler'in amacı yenilikçi vizyonunu ve eğitimde kalite anlayışını Türkiye’nin her köşesine ulaştırmaktır.

  Akıllı Kolejler'de geleceğin mimarı olarak yetiştirdiğimiz çocuklarımız için teknolojiyle iç içe, onların sosyal yönlerini de geliştirmelerine yardımcı programlar uyguluyoruz. Uluslararası eğitim uzmanlarıyla yaptığımız araştırmaların sonuçlarından faydalanarak hazırladığımız ders içerikleri ve eğitim modellerinde, çocuklarımızın zihinsel, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini ön planda tutuyoruz.

  Biliyoruz ki dünyadaki hızlı gelişmeleri takip etmek, evrensel bir bakış açısına sahip olmanın birincil gerekliliği. İşte bu yüzden Akıllı Kolejler'de öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz.

  Akııllı Kolejler'de tüm öğrencilerimize “Akıllı Kampüs”lerde tablet, akıllı tahta ve akıllı eğitim uygulamalarıyla eğitim veriyoruz.  Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun dijital materyalleri, tecrübeli ve (TPAB) Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi’ne sahip eğitimcilerle öğrencilerimize sunuyoruz. Eğitim bursları ile öğrencilerimizi destekliyoruz.  Öğrencilerimizin akademik başarılarına ek olarak sosyal alanda da özel bireyler olarak yetişmeleri için, sosyal sorumluluk projeleri, düzenlenen geziler ve spor faaliyetleriyle onları zenginleştiriyoruz.

  Akıllı Kolejler'de ülkemizin geleceği çocuklarımızı, sağduyulu, yüksek özgüvenli, sorumluluk sahibi, çalışkan, en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilen, çağdaş teknolojileri kullanan, kendini ifade etme yeteneğine sahip, ülkesini seven, evrensel düşünen, dürüst, özverili, sanatla ilgili ve akademik başarılarıyla adından söz ettiren öğrenciler yetiştiriyoruz.

  Akıllı Kolejler'de geleceğe güven ve heyecanla bakan nice nesiller yetiştirmek dileğiyle…

  İdris YURTERİ

  Akıllı Kolejler Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı